środa, 14 grudnia 2016

Kosiarz Umysłów

Poznańskie Targi Piwne 2016
Piwo XI

Kosiarz Umysłów, browar Piwne Podziemie. Będąc na Targach, postanowiłem, że nie odpuszczę, jak nie wypiję swojego pierwszego w życiu RIS'a, czyli piwa w stylu Russian Imperial Stout -jednego z najciekawszych i najmocniejszych piwnych stylów. W nawale wszelakich piw, tych i tamtych browarów, nie wiedzieć czemu, wybór padł na Kosiarza. W sumie, to wiem dlaczego - super nazwa, super etykietka, tajemna nazwa browaru i intrygujące logo, poza tym gdzieś już coś kiedyś o tym piwie słyszałem.

Oprócz ciężaru piwa, miary alkoholu  (10%), potężnego ekstraktu (25%), mamy tu jeszcze kilka ciekawych dodatków. Napój był leżakowany z brazylijskimi ziarnami kakaowca oraz kawą. Plus wanilia i papryczki Ancho. Już przed piciem może przyprawić o zawrót głowy ;)Trochę może źle, że wypiłem to piwo podczas łażenia między stoiskami, lepiej pewnie by było wziąć butelkę i powoli delektować się w domu.

A samo piwo jest nieprzejrzyście czarne, gęste - po zmieszaniu w szkle pomału, oleiście spływa po ściankach :). W zapachu dominuje mocna kawa i coś ostrego, niby alkohol, niby papryczki. W każdym razie alkohol, nawet podczas picia, jest dobrze zbalansowany i nieuprzykrzający picia. Jest wytrawnie. Dobra goryczka przeplata się niekiedy z lekką czekoladową słodkością. Rozkosz!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz